Penis Eğriliği Zararlı Mı?

Penis eğriliği zararlı mı? Cinsel ilişki sırasında sorunlara neden olur mu? Penis eğriliği cinsel ilişki sırasında ciddi sıkıntılara neden olabilir. Özellikle penis eğriliği ileri derecede ise cinsel ilişki sırasında zorlanma, ağrı ve hatta penis kırılması gibi durumlar görülebilir. Ayrıca penis eğriliği partnerin de ağrı duymasına neden olabilir. Ancak penis eğriliği çok ciddi derecede değilse cinsel ilişkide büyük sorunlara neden olmaz.

Penis eğriliği durumunda mutlaka bir ürolog doktora gidilmesi gerekir. Çünkü penisi eğriliği zamanla ilerleyebilen bir durumdur. Tedavi edilmemesi ya da tedavideki gecikme, tedavi sürecini uzatmakta ve başarı oranı düşürmektedir. Bu yüzden vakit kaybetmeden tedaviye başlanması gerekir.

Penis Eğriliği Penis Kırılması Nedeni Olabilir

Penis eğriliği olan erkeklerde cinsel ilişki sırasında penis kırılması daha sık görülür. Eğrilik derecesi ne kadar fazla ise penis kırılması riski de o kadar fazladır.

Penis Eğriliği Ereksiyon Sorununa Yol Açabilir

Penis eğriliğine genellikle sertleşme sorunu da eşlik etmektedir. Sertleşme sorunu, penisin eğrilik derecesi arttıkça daha da artar. Penis eğriliğine neden olan skar dokusu penisin sertleşmesine engel olur. Bu yüzden penis eğriliği olan erkekler, eğrilik derecesi daha da artmadan bir an önce tedavi olmalıdırlar.  

Penis Eğriliği Ereksiyon Sırasında Ağrıya Neden Olabilir

Bazı hastalarda penis eğriliği, ereksiyon sırasında peniste ağrıya neden olabilir. Bu durum kişinin cinsel ilişkiye girmekten kaçmasına ve ereksiyon sorunlarına neden olabilir.

Penis Eğriliği Penis Küçülmesi Nedenine Yol Açabilir

Penis eğriliği penis boyunda kısalmaya neden olabilir. Özellikle penis eğriliği derecesi fazla olan erkeklerde penis küçülmesi daha fazladır. Bu durum kişide özgüven kaybına ve partneri ile arasında çeşitli problemlere neden olabilir. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.